Tecavüz cinayeti davası için skandal yorum; Babası ilişkiye izin verseydi, bunlar olmazdı

Kadın iş arkadaşlarına yönelik 'sapık' mesajlarıyla gündeme gelen İsmail Saymaz Adana'daki tecavüz cinayeti davası için "Babası ilişki kurmasına izin verseydi, bunlar olmazdı" şeklinde konuşarak skandala imza attı. 13 yaşındaki kıza uygulanan cinsel istismara değinmeyen Saymaz, cinayetin sebebini toplumun ahlaki değerlerine bağladı.

Tecavüz cinayeti davası için skandal yorum; Babası ilişkiye izin verseydi, bunlar olmazdı
Bu içerik 2558 kez okundu.

 

Hemen hemen her gün Müslüman halkın değerlerini hedef alan ve zinayı meşrulaştırma çabasına giren Hürriyet'te bir skandal daha yaşandı.

Geçtiğimiz yıl CNN Türk'teki kadın iş arkadaşlarına yönelik sapık mesajları ortaya çıkan Hürriyet yazarı İsmail Saymaz, Adana'daki cinayeti skandal bir şekilde yorumlayarak hedef aldığı namus kavramını "bacak arasına" indirgedi ve 13 yaşındaki bir kıza yapılan cinsel istismarın üzerini örttü. Cinayetin sebebini ise toplumdaki namus anlayışı olduğu göstererek "Erkeklerle ilişki kurmasına izin verseydi, bunlar olmaz" şeklinde konuştu.

ÇARPIK ZİHNİYETİYLE TOPLUMDAKİ NAMUS ANLAYIŞINI "ÇARPIK" İLAN ETTİ

Zinanın meşrulaşmasını isteyen İsmail Saymaz, Adana'daki bu olay üzerinden namus kavramını hedef alırken 13 yaşındaki kıza uygulanan cinsel istismarı meşrulaştırma çabasına girdi. İsmail Saymaz, "Namusu iki bacak arasındaki bir organdan ibaret kabul eden çarpık namus ve ahlak anlayışının götürdüğü bir acı ve cinayettir" ifadeleriyle skandala imza attı. 

BABASINDAN KORKMASA BUNLAR OLMAZMIŞ

Sarkıntılıkla gündeme gelen Saymaz, toplumun katı ahlaki yargısının cinayete sebebiyet verdiğini iddia ederken 13 yaşındaki kız için "Babasından bu denli korkmasa daha uygun bir ilişki kurabilirdi" sözleriyle cinsel istismarı adeta destekledi. 

NAMUSU VE TOPLUMUN AHLAKİ DEĞERLERİNİ HEDEF ALDI, CİNSEL İSTİSMARI "ES" GEÇTİ

Namusu hedef alan konuşmasında toplumun ahlaki değerlerini yerden yere vuran İsmail Saymaz, konuşmasında 13 yaşındaki kıza uygulanan tecavüz ve cinsel istismarı 'es' geçti.

Adana'da yaşanan bir tecavüz vakasında öfkelenen bir baba, 13 yaşındaki kızına tecavüz ettiği iddiasıyla kızının da yanlış yönlendirmesiyle 17 yaşındaki bir genci öldürmüş ve son duruşmada o gencin masum olduğu ortaya çıkmıştı. 

yeniakit.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2019 Ajans27.Net Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft