Halep'te tahliye otobüsleri ateşe verildi

Suriye'nin Halep kentinde tahliye için gelen otobüslere saldırı düzenlendi. Otobüslerden 3'ü kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verilince, tahliyeler durdu.

Halep'te tahliye otobüsleri ateşe verildi
Bu içerik 2548 kez okundu.

 

Suriye medyası Halep'te duran tahliye operasyonlarının yeniden başldığını duyurmuştu. Ancak bu açıklamadan kısa süre sonra tahliye için Halep'in doğusuna gelen otobüslerden 3'ü kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.

Saldırı sonrası tahliyelerin yeniden durduğu açıklandı.

Halep'te Suriye rejimi ve İran destekli milislerin saldırısı nedeniyle duran tahliye operasyonuna bugün içinde devam etmesi bekleniyordu.

Suriye medyasından yapılan açıklamada, Hrıstiyan ve Arap Kızıl Haç'ı gözetiminde tahliye otobüslerinin Halep'in doğusuna girmeye başladığı açıklanmıştı.

Fua ve Kefarya kasabalarında bulunan 1200 sivil ve milisin rejim denetimindeki bölgelere gönderildikçe doğu Halep'te mahsur kalan aynı sayıda kişinin tahliyesine izin verileceği açıklanmıştı.

Suriye rejimi tahliyeler sırasında muhaliflerin çantalarına silah gizlediğini, ellerinde tuttuğu esirleri İdlib'e götürmeye çalıştığını duyurmuştu.

Doğu Halep'teki tahliye işlemi Türkiye ve Rusya'nın vardığı anlaşma sonucunda başlamıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2019 Ajans27.Net Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft